KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16703030
nr 1670 3030
Tove Friis-Hjorth
(1898-1977), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Monogramsignerad. Olja på duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 63x48 cm
Tove Friis-Hjorth, svensk bildkonstnär född 1898, död 1977.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
lördag 21 december 2024
kl 20:25:15
20/12 10:22:39
Tove Friis-Hjorth
Läs mer om Tove Friis-Hjorth